Jak pozbyć się myszy? Lewmik radzi!

Myszy to niewielkie szkodniki, które powszechnie pojawiają się w domach i budynkach gospodarczych. Zwykle znaleźć można je na strychach, w piwnicach czy miejscach, w których przechowuje się zapasy suchych produktów spożywczych. Jak się pozbyć myszy?

Mysz domowa – czy jest szkodnikiem?

Mysz domowa to nieduże zwierzę zaliczane do gryzoni, które powszechnie uznaje się za szkodnika. Żywi się owadami, ziarnami zbóż, kukurydzą, warzywami, owocami oraz zapasami zgromadzonymi w spiżarniach, magazynach lub budynkach gospodarczych. W miejscu żerowania myszy pozostawiają odchody, a także niszczą materiały ociepleniowe. Jakie szkody wyrządzają myszy? Co zrobić, by skutecznie się ich pozbyć?

Jak rozpoznać obecność myszy w domu? Wyjaśniamy

Myszy pozostawiają po sobie wiele oznak charakterystycznych śladów. Najważniejsze skutki ich obecności to:

  • nieprzyjemny zapach przypominający stęchliznę lub piżmo,
  • plamy będące połączeniem tłuszczu, sierści i brudu, pojawiające się zwykle w okolicach ścian,
  • odchody – myszy mają tendencję do pozostawiania charakterystycznych odchodów, które wydzielają intensywny, nieprzyjemny zapach. Mają one podłużny kształt i pojawiają się w okolicach listew przypodłogowych czy w narożnikach pomieszczenia,
  • nagryzione produkty spożywcze – na opakowaniach produktów spożywczych, do których dostały się myszy, często można zaobserwować delikatne zadrapania lub nadgryzienia,
  • uszkodzenia mebli i podłóg – uszkodzenia po obecności myszy można zauważyć również na nogach i dolnych częściach mebli, a także w okolicach ścian, zwłaszcza z płyt gipsowo-kartonowych,
  • charakterystyczne odgłosy – w domach, w których żyją gryzonie, często można usłyszeć hałas w godzinach wieczornych i nocnych. To wynik biegania po strychu lub podwieszanych sufitach.

Zdarza się, że myszy niszczą również ważne elementy konstrukcyjne budynku, jak np. przewody elektryczne. Te małe gryzonie są w stanie poważnie nadwyrężyć całą sieć, a co za tym idzie – przyczynić się do awarii zasilania obiektu. Podobne uszkodzenia można zaobserwować również w przypadku szczurów. Jak pozbyć się tych nieproszonych gości?

Jak pozbyć się myszy skutecznie? Sprawdzone sposoby firmy Lewmik

Na rynku znaleźć można m.in. naturalne odstraszacze, które pozwalają na pozbycie się szkodników z domu. To wyroby z ziołami o zapachu zniechęcającym myszy do żerowania w budynku. W ich skład wchodzi przede wszystkim dzika mięta, dziewanna, rumianek, zielone liście pomidorów czy kwiaty wrotyczu. Myszy boją się również kotów – swoich naturalnych wrogów w ekosystemie.

Jak pozbyć się myszy, gdy naturalne odstraszacze nie działają? Dobrym wyborem są żywołapki. Umieszcza się w nich jedzenie, które lubią myszy. Pułapka zamyka się w sytuacji, gdy gryzoń wejdzie do środka. To metoda, która pozwala na pozbycie się szkodników w humanitarny sposób.

Na rynku istnieją też klasyczne pułapki i trutki. Trzeba jednak pamiętać, że takie wyroby mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Tego typu produkty mają na celu zabicie szkodnika. Należy stosować je tylko tam, gdzie nie ma ryzyka, że do pułapki dostanie się kot, pies czy zwierzę gospodarcze.

Pułapki i żywołapki na myszy w wielu wariantach znajdziesz m.in. w sklepie Lewmik.pl. Specjaliści pomogą dobrać odpowiedni produkt do potrzeb użytkownika.

Pozbywanie się myszy z domu – podsumowanie

Myszy potrafią uprzykrzyć życie, a także przyczynić się do powstania kosztownych szkód. Pojawiają się one zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i magazynach czy obiektach gospodarczych. Powodują poważne szkody – w obrębie przechowywanej żywności, a także mebli czy nawet instalacji elektrycznych i ścian.

W sklepie Lewmik.pl znajdziesz wiele rodzajów pułapek i produktów, które mają za zadanie odstraszyć myszy. To wyroby przeznaczone zarówno do walki z małymi gryzoniami, jak i lisami, dzikami czy kunami. Są one chętnie stosowane przede wszystkim na wsiach, gdzie szkodniki potrafią być poważnym problemem.

 

Artykuł sponsorowany